Sersu Bests (Standart Big Bag)

Büyük torbalar, kuru dökme yüklerin nakliyesi ve depolanması için en uygun maliyetli ve ideal çözümdür. hortum veya düz dokuma polipropilen kumaştan üretilirler. Lamineli ve laminesiz kumaştan üretilen bu torbalar, güvenlik faktörlerine göre sınıflandırırlar.

Büyük torbalar başlıca inşaat, gübre, çimento, gıda, ilaç, maden, kimyevi maddelerin taşınmasında ve depolanmasında kullanılır. Kullanım amaçlarına göre farklı üretim alanlarında imal edilirler. Hijyen gerektiren ürünlerde kullanılacak büyük torbalar, Elsim'in HACCP belgeli temiz oda üretim tesisinde imal edilir.

Tüm büyük torbalar müşteri istek ve ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanır ve üretilir.


 

Sersu Formas (Q-Bag)

Q-Bag' ler doldurulduklarında, göbek yapmaması ve küp şekillerini koruması amacı ile gövdesinin iç kısmında ara paneller kullanılarak oluşturulurlar. Ara paneller doldurulan malzemenin tüm köşelere rahatça yayılmasını sağladığı gibi, çuvalın küp şeklini korumasını da sağlar. Küp şekilleri sayesinde, Q-bag' ler depolama esnasında daha az yer kaplayıp nakliye maliyetlerinde diğer büyük torbalara oranla %30' lara varan maliyet avantajı sağlar.

 

Sersu Ultras (Zik-zak Kolon)

Kolonlar gövde kumasina zigzag dikisler ile dikilir ve uç kisimlari açik olmasi saglanir, buda forklift ile daha kolay bir kullanim saglar.
 

Sersu İletken Big Bag

Bazı kuru dökme yük maddeler doldurma ve boşaltma sırasında torbada elektrostatik boşalmaya neden olan statik enerji yaratabilir. Bu esnada ortamda bulunan yanıcı ve patlayıcı gazlar, torbanın gerekli donanıma sahip olmadığı ve doğru şekilde topraklanmadığı durumlarda patlamaya yol açabilir.
Bu muhtemel tehlikeyi önlemek, dolum ve boşaltma işlemlerini sorunsuz sürdürmek için topraklanabilir iletken modeli Big Bag lerkullanılır. Bu tip Big Bag lerde iletkenlik kumaşın atkı ve çözgü istikametinde belirli aralıklarla konumlandırılan karbon iplerle sağlanır. Doldurulacak malzemenin gıdaya uygun olması halinde iletkenliği sağlamak için karbon yerine gümüş ipler kullanılır. İletken Big Bag lerin gövdesi, isteğe göre düz veya hortum dokuma kumaştan, lamineli ya da laminesiz olarak yapılabilir. Doldurulacak malzemenin inceliğine göre dikişlerde toz geçirmezlik tipleri kullanılabilir.

 

full screen background image